Deník průvodkyně po krajině mysli i duše

Ta pravá cesta vede dovnitř, odkud můžeme pozorovat vlastní tělo a dívat se na něj ze svého nejniternějšího bytí..

Blog o tom, jak žije průvodkyně po krajině mysli i duše, na cestě k osobní transformaci

V článku Konec té hodné holky jsem psala o tom, jak jsem se dlouhé roky snažila všem zavděčit a netušila jsem tak, že ve svém slovníku mohu mít zařazeno i slovo ne. V podstatě jsem dlouhou dobu sbírala odvahu k tomu začít říkat NE. To NE jsem neuměla říci nikomu, dokonce ani sama sobě. Ostatně častokrát je...

2 hole

06.11.2021

Co se to vlastně stalo?
Co se to děje s námi všemi a proč?
Co si o tom všem, co se všude kolem děje, myslet?

Dlouhé roky jsem jela program nazvaný Hodná holka a vůbec jsem netušila, že ve svém slovníku mohu mít zařazeno i slůvko ne a že jej mohu bez výčitek použít. Dělalo mi velký problém říci ne i tam, kde jsem jej chtěla použít a raději jsem (poměrně) často říkala ano.

Síla slova

21.10.2021

Slovní komunikace je něco, co mě nepřestává překvapovat a fascinovat od dětských let. Jak moc snadné je slovem někoho podržet a podpořit nebo zranit. Jak rychle si člověk umí zavřít nebo naopak otevřít u druhých dveře jen tím, jaká slova použije.

Když v průběhu individuálního online sezení někomu vypadne karta Nic či Smrt, pak to neznamená smrt v klasickém slova smyslu. Tyto dvě karty velmi silně vnímám jako transformační, kdy odpadá něco starého a vzniká tak prostor pro nové.

"Ať už v tuto chvíli zažíváš cokoliv, sestup ke svému zdroji. A je jedno, jestli začínáš něco nového a potřebuješ inspiraci, nebo jsi zrovna něco dokončil a potřebuješ vydechnout, jdi ke svému zdroji."

Jakkoliv se to zdálo nemožné si prázdniny užít a nikdo z nás nevěděl, co nám ten letošní rok přinese, povedlo se.

Dnes jsem zaktualizovala článek, který jsem napsala pro časopis Meduňka a vyšel v čísle 8/2020.

Jedinečnost

24.06.2021

Televizi nemám posledních pár let a zprávy na internetu jsem přestala číst krátce poté, co byl před rokem, v březnu 2020, vyhlášen první nouzový stav. Měla jsem pocit, že je to najednou svět na míle vzdálený mé realitě.

Za ten poslední rok se kolem toho nás dělo a stále děje opravdu hodně. Změny z minuty na minutu. Dříve jsem tohle neznala. Nerada jsem škrtala ve svém diáři a rušila již domluvené a naplánované. A ač se to zdá téměř neuvěřitelné, pak to není tak dlouho - možná 3 roky zpět - jsem si dala (pro mě velký) úkol...