5 věcí, které jsem se naučila

09.06.2019

I pro ten rok letošní jsem si toho naložila víc než dost a v mnoha situacích, které mi život přináší, se utvrzuji v tom, co ve svém životě chci a co ne. I letos do mého života stihlo od začátku roku vstoupit i pár nových lidí a někteří z dob dřívějších z mého života nenápadně zmizeli. Pochopila jsem, že nemá smysl tlačit na pilu a ozývat se někomu, s kým si již nemáme co předat. 

Díky té cestě, na kterou jsem nastoupila, jsem si uvědomila, že ve svém životě nechci lidi, kteří jen přijímají. A že se chci potkávat hlavně s těmi, s kterými je příjem a výdej v harmonii a s kterými jsme na podobné vlně.

Před časem jsem se naučila pár věcí, v kterých jsem se v mnoha situacích utvrdila. A co bychom se měli naučit úplně všichni?

1. Přestat každému vyjít vstříc - to už nemám zapotřebí. Proč? Protože tou nejdůležitější osobou v našem životě jsem já sama. A ne, není to sobecké. Protože jak jinak si mohu do života přitahovat lidi, kteří si mě budou vážit a budou mě mít rádi, když nebudu mít ráda samu sebe.

2. Přestat se bát změny - není na co čekat, změna do mého života sama nepřijde. Pokud něco chci, musím se zvednout a něco pro to udělat. O spoustě věcech nestačí jen mluvit. Ano, ta cesta za změnou někdy trvá trochu déle, ale i tak to za to stojí. A pokud budu stále na něco čekat, život mi bude utíkat mezi prsty. Stačí jen sebrat odvahu, vzít život do svých rukou a udělat ten první krok ke změně. Proč? Protože to štěstí nepřijde samo od sebe a až někdy - je třeba pro to něco udělat :-) 

3. Být Tady a teď - pochopila jsem a mnohokrát jsem se přesvědčila o tom, že co bylo již nezměním a co bude si tvořím právě teď. V tu chvíli, kdy jsem k tomu před lety došla, se mi moc ulevilo. A tak proč i k té změně nevyrazit právě teď :-)

4. Přestat snižovat sám sebe - ano, nejsem nic míň ani nic víc než druzí. Všichni jsme na stejné lodi, každý z nás má stejnou startovací čáru a je jen na nás samotných, kam se chceme posunout. Máme na výběr - buď budeme stát na místě, neustále si na něco stěžovat anebo se zvednout a začít dělat něco pro to, abychom se měli lépe :-) 

5. Přestat tolik přemýšlet - nenechme se ovládnout našimi myšlenkami, opravdu přestaňme tlačit na pilu a nechme občas věci i situace v našem životě volně plynout. 

A co vy uděláte pro to, abyste si na závěr (nejen toho dnešního) dne mohli říci, že ten dnešní den stál za to?