Čas (před)vánoční

20.12.2020

Tento rok byl, vlastně stále ještě je pro nás všechny velmi náročný a v mnohém nám dal co pro to. Každý z nás si procházel různými emočními stavy, které byly ve vlnách. Od radosti ke strachu, frustraci...a zase zpět - jako na houpačce.

Mnohdy jsem se utvrdila v tom, jak důležité je sdílení, vzájemná podpora a že je s tím něco potřeba udělat.

Letos ty energie jednotlivých živlů vnímám tak nějak silněji - taky to tak máte? Letošní rok mi přinesl opravdu hodně - třeba opravdu zpomalit, jen tak být, plynout a skutečně se radovat z toho, co mám a že jsem. 

Ten letošní předvánoční čas je tak trochu jiný - to jistě vnímáme všichni. Ano, mnoho se stále mění ze dne na den (někdy z minuty na minutu), ale co ten čas navíc, který je nám stále podsouván, využít k opravdovému klidu, radosti a odpočinku? Sama vnímám, že ten čas navíc čím dál intenzivněji využívám pro sebe a zároveň i pro společné bytí v blízkosti s těmi nejbližšími. Jak to máte vy?

S blížícím se koncem roku ten čas využívám i k uzavírání, k tvorbě prostoru pro nové, sdílení lásky, klidu i ticha. 

Víc než kdykoliv před tím se těším na tvoření nového vision boardu na rok přicházející. Do svého deníku si zapisuji již nyní, co si ve svém životě přeji.

Chystám se i na tvoření děkovných kartiček a psaní dopisů těm, kterým mám co sdělit a kterým chci poděkovat za další společný rok. 

Vánoční čas je pro mne hlavně o (sebe)lásce, tradicích, o společném času s rodinou, sdílení těch krásných chvil, kdy jsme spolu. 

Tomu všemu tvoření věnuji vždy kousek sama sebe a vlastně i tím tvořením vision boardu se aktivuje vše, co se bude v mém životě dít ten následující rok. 

Zkuste to tak! 

A teď nám všem přeji požehnaný předvánoční i Vánoční čas - v klidu, plynutí i bytí pospolu. 

S láskou, 

Michaela

p.s. A pokud přeci jen potřebujete nějaký ten dárek (třeba jen v podobě zážitku), pak můžete svým blízkým darovat radost v podobě dárkového poukazu na něco z mé nabídky