Cesta ke zdroji

01.10.2021

"Ať už v tuto chvíli zažíváš cokoliv, sestup ke svému zdroji. A je jedno, jestli začínáš něco nového a potřebuješ inspiraci, nebo jsi zrovna něco dokončil a potřebuješ vydechnout, jdi ke svému zdroji."

Na začátku letošního roku jsem si dala za úkol více být, méně mít a více žít. Učím se jít i pomalejším tempem a více plynout. Myslela jsem si, jak skvěle mi to jde, ale v létě mne mé tělo vyvedlo z omylu a skrze fyzickou bolest mi ukázalo, co znamená vskutku zpomalit a plynout. V první chvíli jsem byla naštvaná - proč zrovna teď? V létě? A chvíli na to se mi vše začalo dávat do souvislostí - kdy jindy, když ne teď? Kdy jindy mám více odpočívat a dovolit si tu chvíli k vydechnutí, uvolnění a vytvoření prostoru pro nové? Dřív bych se ptala proč? Proč právě teď, kdy jsem se tak moc těšila na ty letní dny a na to, co ty teplé dny přinesou, ale nakonec jsem ten prostor navíc využila maximálně.

Ta pauza a čas navíc jsem přijala tak, jak přicházel. A ten prostor navíc jsem využila (nejen) k úklidu v mé vnitřní krajině. Spolu s tím jsem si dovolila propojovat se se svým zdrojem, propouštěla jsem vše staré a otevírala jsem se nové energii a novým příležitostem.

Věděla jsem, že nezbývá nic jiného, než naslouchat těm signálům, které přichází skrze tělo. Dovolila jsem si ten odpočinek si naordinovat jinak, než byl v plánu, víc než kdy jindy a poděkovat za to, co je právě teď a co mi život přináší. Děkuji i za ten respekt od druhých. 

Děkuji za to, co se mnou moje tělo všechno vydrželo a dovedlo mě až tam, kam mělo. Děkuji i mému dechu, který je mocným léčitelem a díky kterému mohu léčit to, co je třeba. Stačí se pravidelně na krátkou chvíli zastavit, zavřít oči a svou pozornost přenést právě k dechu. Spolu s tím vnímat, jaký ten dech je - zda-li mělký či hluboký? A nechat jej proudit skrze celé tělo - všude tam, kam je jen třeba a pomocí dechu uvolňovat to, co je třeba. Ano, vím, možná se to zdá až příliš snadné, ale věřte, že jakmile se i vy pravidelně začnete spojovat se svým dechem, pak uvidíte, jaké změny se začnou dít.   

A právě teď mi hlavou lítají otázky: Jaké zdroje mám právě teď k dispozici? A kde přesně cítím ve svém těle zdroj síly v situaci, která se v mém životě přehrává právě teď? 

Dovol si i vy k sobě nechat přijít všechny odpovědi. Však se stačí zastavit, zavřít oči, přenést pozornost ke svému dechu a důvěřovat. Důvěřovat sobě samé a svému zdroji. 

S láskou, 

Michaela