Dokončení

07.12.2019

Konec roku 2019 se nám nezadržitelně blíží a při dnešním domíchání balíčku karet Zenového tarotu jsem vytáhla kartu Dokončení. Náhoda? Nemyslím si. Proč? Protože náhody neexistují a vše je, tak jak to má být. 

Když se na samotný obrázek podíváme, vidíme dílky, které do sebe zapadají a stačí zasadit už jen ten poslední dílek. Jaká je ta část té naší skládanky? Co potřebujeme nechat zapadnout na své místo? 

Sama to vnímám tak, že poslední část jakési skládanky zapadá na své místo, na místo třetího oka, místa našeho vnitřního vnímání. I v tom neustále měnícím se koloběhu života najdeme okamžiky, v kterých máme možnost něco dokončit. A v těch chvílích jsme pak schopni vnímat celý obraz, složený ze všech kousků, které k tomu patří a jimž jsme věnovali svou pozornost tak dlouho. 

Přijměme ten blížící se konec daného období. Přestaňme vkládat energii tam, odkud se nám nic nevrací. Tím samotným dokončením uvolníme prostor pro příchod něčeho nového. Využijme toho období a oslavujme oboje - konec i začátek nového.