Františkovy Lázně

23.02.2020

Je začátek roku 2010, zima, všude mnoho sněhu a já poprvé jedu na víkend do Františkových Lázní. Netušila jsem, že touto návštěvou odstartuje něco, co se slovy příliš popsat nedá. Krásné místo, skvělá energie, několik skvělých několikakilometrových tras vedoucích přírodou. 

Co by bylo fajn v těchto Lázních a v jejich blízkém okolí navštívit? Určitě čtěte až do konce. 

Ano, je to pořád místo v České republice, krásně tam dojedete i vlakem - pendolinem - z Moravy, přes Prahu až přímo do Františkových Lázní. Ač často slýchám, jak české dráhy zdražují, jak mají pořád zpoždění a kdesi cosi, tak věřte, že po cestě právě pendolinem změníte názor (alespoň u mě tomu taky bylo :-) )V pendolinu si můžete zamluvit své místo a během celé cesty je zajištěn skvělý servis, který mě při cestě s českými drahami překvapil. 

Františkovy Lázně

Lázně jsou známé hlavně soškou malého Františka, jehož kopii najdete na kolonádě. 

Ubytování

Lázně, které si zamilujete na první pohled. Není šance se tam ztratit, všechno je tam kousek od sebe, z vlakového nádraží jste na samotné lázeňské kolonádě pěšky do 10 minut a je zde i velký výběr ubytování. Dříve jsem využívala jedno z nejlevnějších ubytování v penzionu Gábi, kde majitelé nabízí ubytování vždy v jednom ze třech domů, kdy součástí každého pokoje je koupelna s toaletou a malá kuchyňka.

Později jsem objevila hotel Francis, kde se můžete ubytovat se snídaní, s polopenzí i plnou penzí a cena není nijak vysoká. Tento hotel jsem si zamilovala proto, že se zde nají jak vegetariáni, tak i ti, co se stravují klasicky. V hotelu jednou ročně pořádají i kurzy vaření. 

Místa, která stojí v Lázních ke shlédnutí a k návštěvě

Aquaforum - kde ve vnitřním areálu najdete plavecký bazén, rekreační bazén s vířivkami, atrakce (tobogány) i jednu větší vířivku. Ve venkovní části jsou skluzavky, venkovní bazén a velká celoroční vířivka.

Vycházkové trasy - rozcestník jednotlivých tras najdete ve spodní části kolonády. Vždy, když v Lázních jsem, se ráda vydávám na trasu Natálie, kde záleží, z jaké strany vyjdete - pokud půjdete z kolonády, pak první dojdete k léčivému pramenu Natálie. Poté můžete pokračovat lesem dále, kde půjdete kolem krásného zámečku, až vyjdete u přírodního oltáře. 

Amerika - vycházková trasa, která má kolem 6km a díky které dojdete k velkému rybníku a k malé mini zoo. 


Rozhledna - jedna z tras, která se dá navštívit po cestě na trase Natálie

Krásná je i samotná lázeňská kolonáda. Od jarních do podzimních měsíců je zaplněna mnoha lidmi a prázdnou máte šanci kolonádu vidět jen v noci nebo v zimním období. Kolonáda je ale krásná jak ve dne, tak večer, kdy je nasvícená.

V Lázních moc ráda vždy zajdu i do hotelové zahrady hotelu Pawlik, kde je krásná dřevěná socha bohyně Isis, která je spojena s mateřstvím a přírodou.


Tipy na výlety v okolí Františkových Lázní

Hrad Loket - přibližně 20km od Františkových Lázní, který je otevřen celoročně

Hrad Seeberg - jen pár kilometrů od Lázní, v roce 2020 mají zahájení sezóny 20.3.2020

Přírodní rezervace SOOS - unikátní pozůstatky slaného jezera, které se postupně proměnilo v rašeliniště a minerální slaniště

Mariánské Lázně