Kdo jsem?

12.04.2019

Mnoho lidí tato otázka ani nenapadne, protože pokud jsme ponoření do své mentální a fyzické identity, jsme natolik zaneprázdněni, že nemám čas zkoumat to, kým skutečně jsme. Tuto otázku si začneme pokládat ve chvíli, kdy se vydáme na cestu do svého nitra. Teprve v tu chvíli jsme připraveni začít hledat a nalézt naše trvalé naplnění.

Každý z nás je jedinečný a nenahraditelný a tou nejdůležitější osobou v našem životě jsme my sami. Proto sami se sebou jednejme přátelsky a kdykoliv v našem životě nastane situace, kdy si něco vyčítáme, je tu jedna technika, kterou to vyčítání můžeme odbourat. Udělejme si na chvíli čas tak, aby nás nikdo nerušil a představme si, že jsme sami sobě tím nejlepším přítelem. Jakým způsobem jednáte se svým nejlepším přítelem?

Myslím, že nikdo z nás nebude s nejlepším přítelem mluvit tak, jak mluví sám se sebou. Jednoduše řečeno - přeci tak nebudeme mluvit s někým, kdo je nám blízký a koho máme rádi. Jednejme tedy i sami se sebou tak, jako jednáme se svým nejlepším přítelem.

Je třeba si i uvědomit, že dokud nepřijmeme sami sebe a nezačneme i sami sobě dopřávat bezpodmínečnou lásku, pak ani naše láska k druhým není upřímná. Odhoďme tedy z našeho života vše, co je tam navíc a hýčkejme se.

A co říci závěrem?

Zkusme se sami sebe zeptat:

Jak mohu začít víc rád sám sebe?

Kdo nebo co mi v tom může pomoci?