Láska k tělu

06.03.2018

Miluji své tělo a dopřávám vám vše, co si zaslouží.

Narodíme se do těla, které máme k dispozici celý život. Je s námi v každé situaci, kterou právě zažíváme, nikdy nás neuráží. Svému tělu můžeme být prospěšní nejen stravou a cvičením, ale i myšlenkami. Co vyšleme, to se nám vrátí - pokud budeme vysílat energii nefungujícím směrem, pak tam ta nefungující energie bude narůstat. Přistupujme k léčení těla jako ke splácení dluhů. Pokud na daný dluh stále myslíte, daný dluh stále narůstá. 

Pokud potřebujeme odpočinek, tělo nám vyšle jasné signály, které nás donutí ulehnout a nabrat síly. Pokud tyto signály budeme ignorovat, tak nás tělo do postele uloží horším způsobem.

Ať už jste v jakékoli zdravotní situaci, kterou chcete řešit, pak stačí, když tělu budete věnovat pozitivní a prospěšnou energii vděčnosti a lásky.

Zkusme se nyní zamyslet u těchto 3 bodů a sami sobě upřímně odpovědět.

1. Za co mohu poděkovat svému tělu?

2. Co jsme doposud na svém těle nepřijímali a co nám překáží? Zkusme si odpovědět na to, co nám tato - pro nás překážejícího - část pozitivního přináší.

3. Zkusme zavřít oči a představme si, že naše tělo funguje tak, jak bychom chtěli. Jaké pocity a emoce zažíváme, když naše tělo funguje tak, jak chceme?