Masky společnosti

13.05.2021

Od dětství nás druzí učili, abychom se dívali všude kolem. Vnímali, co se děje kolem nás, v tom vnějším světě. Nikdo nám ale neobjasnil, že dívat se ven, kolem sebe, neznamená automaticky pustit podněty do naší mysli a reagovat na vše, co se kolem děje. 

Mnohdy jsme jen slyšeli:

  • Sem se dívej
  • Co děláš? Musíš dávat pozor
  • Copak to nevidíš?
  • Jak to asi tak chceš udělat?

A tak se mnohdy místo dovnitř díváme ven a necháme to, co se děje všude kolem, aby diktovalo, jak můžeme myslet a jak se vlastně máme cítit. Samozřejmě se to pak odráží na nás samotných. Jako nejhorší vnímám, že se mnohdy necháváme prostoupit informacemi z novin, z televize, internetu či názory jiných lidí, aby pronikly volně přímo do našeho podvědomí. Přesně tam se vzbudí silné emoce, a proto nás umí tak moc zasáhnout. 

Naše vědomá mysl má schopnost uvažovat, přemýšlet, vytvářet nové myšlenky a, to co je pro nás důležité, přijmout či odmítnout jakoukoliv myšlenku. To znamená, že se neumíte rozhodnout, jestli této konkrétní věci chceme věřit nebo ne. 

Podvědomí však funguje úplně jinak. Přijme, zpracuje a provede jakoukoliv myšlenku, která se do něj dostane, a na tu reaguje automaticky, bez přemýšlení. Nemá pak možnost rozhodnout se: "To prostě nechci."

Sama za sebe právě teď raději pouštím všechna svá očekávání a přesvědčení o tom, co by se mělo či nemělo a co je podle druhých správně. 

Sundávám ty masky nabalené společností a spolu s tím přijímám, že v mém životě se nic neděje náhodou. 

Dovoluji sama sobě plynout, nelpět, pouštět, odpouštět a zpomalit. To a mnohem více mi pomáhá si více uvědomovat samu sebe a spolu s tím tak mohu věnovat více času pro sebe.

Zkusíte to taky? Přestat se nechat ovládat událostmi z vnějšího světa a negativních názory jiných lidí, je třeba si vybudovat zeď vědomé mysli. Vycvičit si své vědomí tak, aby zachytilo podněty, které by vás mohly negativně ovlivnit, a odmítlo je dříve, než se dostanou do podvědomí. Jednoduše začít filtrovat to, co do svého života přijmete, s čím se ztotožníte a co propustíte. Tuto dovednost má každý z nás a tak si i vy dovolte propustit ze svého života všechny zdroje, s kterými již nesouzníte a sledujete jen ze zvyku. Sama za sebe nemám již pár let ani televizi - podstatné informace si ke mě tu cestu vždy najdou. 

Netvrdím, že to bude v počátku snadné. Ze začátku to může být obtížné a pokud tomu tak je, pak jste na dobré cestě. 

A ano, vím, že každá změna je na samém začátku těžká, přibližně uprostřed složitá a na konci báječná. 

S láskou, 

Michaela