Mít se rád/a

09.01.2018

Vše začíná u lásky, která je v nás. Ne pro okolí, ale pro sebe. Co je vlastně mít se rád/a? Myslím si, že je to jedna z nejdůležitějších a nejtěžších věcí v našem životě. Mít se rád/a je důležité pro to, abychom v našem životě byli spokojeni. A nezapomeňme, že vše, co se nám děje, je odrazem všeho, co vychází z nás samých. 

Každý z nás umí dávat lásku lidem kolem či materiálním věcem, ale zapomínáme sami na sebe. Ono na tom vlastně není nic zvláštního, když od dětství slýcháme, jak jsme nešikovní ve sportu, jak ta kočka, co jsme nakreslili není kočkou, protože se té skutečné ani trochu nepodobá, nic neuděláme pořádně a u ničeho nevydržíme. Čím jsme starší, tím víc nám přijde normální a přijde nám přirozené myslet si toto všechno o sobě samých a vytvořit si z toho vlastní skutečnost. Uvěříme tomu, co nám okolí namlouvá a podřizujeme se tak okolí a měníme se v ty, které z nás ti druzí chtějí mít. Ale kým chceme být my?

Abychom zapadli, pak si kupujeme značkové oblečení, trávíme hodiny v posilovně, snažíme se přizpůsobit svému okolí a podřizujeme se i svým partnerům. Od dětství jsme naučeni nemít rádi sami sebe - proč? Však láska je všude kolem nás. 

Když zavřeme oči a sestoupíme do svého nitra - co vidíme? Co naše srdce? Co cítíme? 

Jak sami sebe přijmout? 

- Zkusme být sami sebou 

- Učme se trávit čas sami se sebou

- Věnujme se sami sobě

- Víc čtěme

- Více tvořme

Přestaňme druhé soudit, nevytvářejme si žádné domněnky a neberme si věci osobně.