Mýty o Tarotu

17.04.2020

Tarot, stejně tak jako vše, co je jen trochu zahalenou jakousi rouškou tajemství, provází mnoho mýtů. Do tohoto článku jsem nachystala 3 časté mýty, s kterými se často setkávám. Těch mýtů o tarotu je mnohem víc, právě teď o všech mám rozepsaný e-book, který bude již bzry ke stažení. 

Ale teď už pojďme na ty první tři mýty, o kterých jsem se tu rozepsala :-) 

1.mýtus: Abyste s tarotem mohli pracovat, musíte mít zvláštní schopnosti

Z vlastní zkušenosti vím, že každý z nás se může s tarotem naučit pracovat. Opravdu každý, tedy i ten, kdo není jasnovidný. Ti, co s kartami pracují, nemají nějak vyjímečné a nadpozemské schopnosti. Je to jen mýtus z dob, kdy lidé věřili, že čtení z obrázků tarotu je cosi nadpřirozeného, co je obyčejnému smrtelníkovi, zapovězeno.

Dobrého kartáře poznáte podle ochoty se učit, zdokonalovat a získávat zkušenosti v širokém poli možností, které nám tarotové karty nabízí. To je však pravidlo pro jakoukoliv oblast lidského života a chceme-li být v něčem dobří, budeme se muset vzdělávat a v dané oblasti se zdokonalovat a pracovat na sobě, stejně jako kdokoli jiný, kdo vyniká ve svém oboru.

2. mýtus: Tarot je pouhým nástrojem k věštění budoucnosti 

Mnoho lidí využívá tarot k předpovídání budoucnosti. Když si však položíme otázku: "Opravdu jsme pouhou loutkou našeho osudu nebo si svou budoucnost vytváříme svými postoji a svou vůlí?"

Pokud se přikláníte spíše k druhé možnosti, pak vám tarot bude sloužit k nasměrování k naplnění vašich vizí a šťastnějšímu životu.

Tarot je zrcadlem naší duše a zvládne velmi přesně pojmenovat například:

  • naše myšlenky, pocity, touhy, přání, nebo všechna naše vnitřní přesvědčení, která v sobě nosíme
  • co nám brání prožívat právě přítomný okamžik a radost
  • jaké odbočky společně se všemi odbočkami jsou pro nás těmi správnými

Díky práci s tarotem se stále utvrzuji v tom, že náš osud a naše vůle tvoří společný tanec. A máme i na výběr - buď se můžeme nechat vláčet po parketu našeho života, nebo si můžeme zvolit to, že při našem tanci života se budeme vznášet ladně. Nenechme se sebou manipulovat tzv. Vědmami, které toto vzácné a moudré mystérium zneužívají pro své vlastní obohacení a věřte, že tarot je:

  • zrcadlem naší duše, do kterého můžeme kdykoliv nahlédnout
  • hlubokou studnicí moudrosti
  • přítelem, který je tady vždy pro nás

3.mýtus: Tarotové karty mohou vykládat jen lidé se zvláštními schopnostmi

Je třeba si uvědomit, že těmi zvláštními schopnostmi je naše intuice a ta je ukryta v každém z nás. Většinou však intuici v průběhu našeho života necháme usnout a nerozvíjíme jí. Proč, když ta společnost více ocení logiku a výkon. V posledních letech se však tento postoj ve společnosti mění a mnoho z nás zjišťuje, že materiální zajištění nám štěstí nepřináší a začínáme se tak více otevírat vnitřnímu životu a práci na sobě.

Mnoho z nás se spíš obrací do nitra, do místa, kde můžeme najít odpovědi na všechny naše otázky a pokud je chceme najít, pak je najdeme. Zkuste tedy zapomenout na to, že se schopnostmi karty vykládat se musíme narodit! Svou intuici může probudit a rozvíjet každý z nás. Stejné je to i s našimi svaly - pokud je přestaneme používat a věnovat se jim, ochabnou.