Nic

29.04.2021

Právě nám končí jeden měsíc a ten nový je za rohem. Na konci každého týdne či měsíce si vždy rekapituluji, sestupuji do hlubin mé vnitřní krajiny a ptám se sama sebe - vím, kdo jsem? A kam vlastně jdu? Jaký další krok mohu udělat k dosažení mých cílů? Co se mi vlastně tento měsíc povedlo? Co mohu vylepšit? A co mohu v tom dalším měsíci vylepšit?

Jak si na ty otázky odpovíš ty?

Možná si taky ve svém životě si pravidelně uklízíš všude kolem sebe, ale pořád cítíš, že to není to ono. A co zkusit začít uklízet i sama v sobě, ve svém vlastním nitru? Však v osobním rozvoji je to stejné jako se stavbou nového domu. A abychom se mohli podívat na výsledky mé práce, je nutné si nejprve nachystat terén, očistíme od starého a nepotřebného a teprve pak mohu postavit základy. Ano, nový dům i tvůj život mohu postavit na nerovném a špinavém povrchu, ale dříve či později se vše rozpadne a budeme na samém počátku.

Abys i ty mohla ve svém životě stavět na pevných základech, je třeba uklidit vše, co se uklidit dá. Vytvoříš si tak lepší základy pro tvůj osobní růst. 

Možná máš hodně věcí, které jen odkládáš i přesto, že nejsou nijak náročné. Každá z takových nedokončených maličkostí ubírá část tvé pozornosti a energie. Pokud těch nedokončených drobností máš hodně, naše mysl je tak zaměstnána neustálým myšlením na ně a může to tak vytvářet dojem, kolik toho máš a že vlastně nic nestíháš, nejen v práci, ale i doma. 

A proto než se pustíš do budování jednotlivých oblastí svého života, je důležité si ve svém životě uklidit - nejen kolem, ale i ve svém vlastním nitru. 

Podívej se tedy na to, co máš ve svém životě nedokončené a soustřeď se na to, aby sis nachystala správnou půdu pro budování nového života. Přesně takového života, jaký se ti bude líbit. A aby tvůj život byl takovým příběhem, který stojí za to vyprávět.