O sebelásce...

02.08.2020

Možná máte pocit, že se s tématem sebelásky právě roztrhl pytel, ale myslím, že je stále pojem sebeláska dost často zaměňován se sobectvím...a protože opakování je matka moudrosti, rozhodla jsem se na toto téma napsat článek....

Jaká je ta má odpověď na otázku co je sebeláska?

Co říci o sebelásce? Hmmm... není tohle slovo už tak profláklé, že se z něj začíná vytrácet význam? Další odpověď - "jelikož se teď hodně řeší sebeláska, tak asi o ní". Jasně, asi se to fakt hodně omílá, následovalo totiž ještě několik podobných odpovědí. 

Kratší verze článku o sebelásce: Slovo sebeláska se skládá se slov sebe a láska. Znamená tedy, že byste se měli mít rádi. Vy. Sami sebe. Tak se mějte rádi a přestaňte v tom hledat nějaké složitosti.


Delší verze článku o sebelásce: No dobře, zas tak jednoduché to asi není, tak se na to pojďme podívat z trochu jiného úhlu. Posílám pár tipů, jak se mít více ráda.

1. Je to opravdu jen o každém z nás. Neohlížejte se na to, co si o vás ostatní myslí. Co je vlastně správné? To, co si myslí druzí? Ale proč? Vezměte zodpovědnost za svůj život...a vyražte...


2. Přestaňte se porovnávat s jinými lidmi. Vždyť každá z nás je jedinečná a nenahraditelná. Nejde být stejná jako někdo na sociálních sítích nebo kdekoliv jinde....


3. Něco se vám na sobě nelíbí? Je to něco, na čem jde pracovat? Pusťte se do práce. Změna sama nenastane...a je třeba pro tu danou změnu něco udělat. Kdy za tou změnou vyrazit? Co třeba právě teď?

4. Zdraví je ta nejdůležitější hodnota. Nic zbytečně nepřehánějte, netlač na pilu a na té cestě za změnou jděte tou rychlostí, která je přijatelná právě pro vás.  

6. Najděte si lidi se kterými je vám dobře a se kterými můžete být opravdu přirození. S kterými můžete být opravdu sami sebou. 

7. Vaší největší zbraní je vaše sebevědomí. Před nikým se neponižujte - ani sami před sebou, věřte sami v sebe i ve své vlastní schopnosti. 

8. Snažte se jednoduše být tím nejlepším "já" jaké si umíte představit. Snažte se být milejší, upřímnější, autentičtí, otevřenější....prostě sami sebou...

9. A protože ten život šíleně utíká, tak sami sebe přijměte a začněte si ten život konečně užívat a žít.

10. Slovo sebeláska se skládá se slov sebe a láska. Znamená tedy, že byste se měli mít rádi. Vy. Sami sebe. Tak se mějte rádi a nehledejte v tom vědu. 

Chcete-li najít cestu sama k sobě a nechat se rozkvést, zvu vás k 21dennímu online programu Nech rozkvést samu sebe. Více informací najdete zde