Partnerství

18.01.2018

Mnoho žen i mužů žije v domnění, že ti kvalitní partneři jsou zadaní a nebo nejsou.

Svět je plný skvělých a nezadaných lidí, ale mnoho žen či mužů žije v tom, že právě pro ně ten skvělý partner neexistuje. Ale pak je těžké takového člověka potkat a když ho potkáme, tak partnera raději necháme odejít, protože jsme na pochybách. Důležité je se otevřít a zůstat otevřený všemu dobrému.

Pokud o druhém pohlaví smýšlíme tak, že např. muži jsou nezodpovědní, pak nám takový typ mužů vstupuje do života. Ženy, zkuste si položit otázku - co si vlastně o mužích myslíte? A co vy, muži? Co si myslíte o ženách? Upřímně popište vše, co vás napadne, buďte trpělivý a nechte ze svého podvědomí vyplavat vše, co se tam skrývá. Zkuste si vše zapisovat a zapsáním si své postoje pojmenujte.

Setkávám se i s tím, že lidé říkají, jak žádný vztah nechtějí. Za takovým tvrzením se skrývá hluboké zranění. Strach z bolesti, strach dalšího zklamání a pro takové lidi je snazší zůstat sami, než-li probudit dřímající bolest v hloubi duše. Toto se může týkat i někoho, kdo je pro další vztah otevřený, ale bojí se dalšího zklamání. Mohou to být i ti, co se partnerským vztahem cítí nasyceni, svou zkušenost prožili a lépe se cítí bez partnera.

Probuďme důvěru sama v sebe i v život. Nedůvěru lze překonat, pokud se zaměříme na to, čeho se bojíme. A nezapomeňme si život užívat a ladit se na sebe a vlastní radost.