Placení

24.02.2018

Za své vlastní štěstí jsme zodpovědní my sami.

V průběhu každého měsíce platíme mnoho věcí - nájem, jídlo, oblečení, telefon....Za vše dáváme peníze druhým lidem. Ale kolik platíme sami sobě?

My všichni, si stejně jako druzí, zasloužíme část z peněz, které každý měsíc v zaměstnání vyděláme. Nemyslím přitom peníze na zábavu, kterými opět platíme někomu druhému. Myslím tím část výdělku, který opravdu necháme sami pro sebe. Protože kdo je tou nejdůležitější osobou v našem životě? Kdo je v našem životě na prvním místě?

Pokud do svého života zaneseme zvyk nejdříve platit sobě a teprve poté druhým nám určitě pomůže v mnoha věcech. Myslím, že pak začneme utrácet méně, než skutečně vyděláme, začneme mít větší pořádek ve svých vlastních financích, vytvoříme větší finanční rezervu sami pro sebe a mnoho dalšího. 

Co si zkusit nastavit finance tak, abychom v první řadě z toho, co vyděláme, platili minimálně 10% sami sobě a teprve pak těm ostatním. Zkuste sami se sebou vytvořit i dohodu, kterou si napíšete a sami si jí i podepíšete.

A jak si těch 10% z platu začít odkládat? Co si otevřít účet bez karty a na svém běžném účtu si nastavit trvalý příkaz na 10% z pravidelného příjmu, který se z vašeho účtu strhne v den, kdy vám finance ze zaměstnání na účet chodí. 

V první chvíli se to může zdát náročné - ale pokud v první řadě odložíme finance nejprve pro sebe a pak začneme platit druhým, pak budeme hospodařit jen s tím, co nám zůstane po zaplacení nám samým.