Podzim jako cesta k sobě

06.11.2020
zdroj obrázku: Pinterest
zdroj obrázku: Pinterest

Podzimní fázi vnímám jako krásné přechodové období. Tato fáze je spojena s menstruační fází Čarodějky a toto období je i svým způsobem komplikovaným. 

Teploty se nám snižují, přichází více pochmurných dnů, dny jsou kratší....a spolu s tím vnímám i úbytek energie, různé měnící se nálady a mnohdy i prosím, ať tu léto ještě zůstane. 

Podzimní fázi však využívám ke zpracování všeho, co mám ve svém životě otevřeno, rozhoduji se, co ve svém životě opravdu potřebuji a co mohu propustit. 

Toto období je pro mě pozvánkou do mé vnitřní krajiny a do ticha, které nás v právě probíhajícím období i v tom, které přijde, čeká.

Podzimní energie

Podzim nás všechny vybízí k tomu, abychom se v tom vymezeném čase věnovali určitým věcem na všech našich rovinách - fyzické, emoční i energetické. 

Ve svém životě cítím, že pokud si neudělám ten čas sama na sebe a na ty roviny, pak v tu chvíli se něco v mém životě začne otáčet naruby.

A co s tím?

Zařazuji do svého života a uzemňuji v něm vědomé činnosti, které mi napomáhají zpomalit, plynout a sestoupit do větší hloubky mého nitra. V tuto chvíli jsou již z těch mých činností pravidelné rituály. Rituály, které mi napomáhají rozloučit se s větší lehkostí a mnohem snáze se tak připravuji na ty hutnější energie.

Proč vědomé činnosti?

Vnímám, že ta vědomá činnost mi napomáhají vstoupit mnohem snáze do ticha, mnohem větší hloubky mé vnitřní krajiny i do té moudrosti, která právě nastupuje. Když si dovolím prožít podzim v jeho energiích, prožiji ho tak naplno a mohu tak i do dalších fází roku nastoupit plna energie, radosti i odstupu. 

Osvobozuji se od nefungujícího. Odlehčuji svůj život to, co v něm již není třeba. Odpouštím sobě, ale i druhým. Propouštím a nechávám odejít. 

V tuto chvíli vnímám, jak období dušiček a témata smrti mne k tomu přiblížilo ještě mnohem více. 

Toto jsou tipy velmi pragmatické. Ale uvidíš, jak tě povedou do nitra. Když je budeš dělat vědomě, spatříš v nich brzy střípek magie 😉

A co s tím podzimem přichází i do mého života?

Třídím všechny své věci, včetně letního oblečení, které již nepotřebuji. Díky tomu si sama v sobě ujasním, co ve svém životě chci mít a co mohu propustit. Vybaluji podzimní a zimní věci. Díky tomu si i tak zvědomím, co mohu poslat dále a co potřebuji dokoupit. Díky tomu mohu více plynout jak s vnějším světem, tak i s v souladu s mou vnitřní krajinou.

Trávím čas v přírodě. Děkuji přírodě za to, co nám Matka Země poskytuje. Nenechávám se prostoupit stresem a dopřávám si podzimní rituály jako poděkování Matce Zemi za její dary. 

Obracím pozornost nejen do mé vnitřní krajiny, ale i do nitra mého bydlení. Dávám tak možnost nadechnout se i tomu prostoru, kde žiji.

Přijímám plně samu se sebe, se vším, co ke mě patří. Je to ta ideální příležitost k propouštění, odpouštění a k uvolňování toho, co je staženo v mém nitru. V momentě, kdy se uvolním, pak se mohu i více milovat a zároveň tak blíže přiblížím ke svým nejbližším. 

Přeji i tobě klidnou podzimní fázi.

S láskou, 

Michaela