Setkání se sebou

30.12.2017

Máme konec měsíce, udělejte si čas na setkání sami se sebou, kdy se díváte na uplynulý měsíc a plánujete si ten nový.

Vyhraďte si 2 hodiny, během kterých vás nikdo nebude rušit, vypněte si zvuky na mobilním telefonu, domluvte se i s rodinou, aby vás během následujících 2 hodin nerušili. K tomu všemu si navoďte příjemnou atmosféru - např. zapálením svíčky, vonné tyčinky či aroma lampy.

Jak je na tom Váš pracovní stůl? Ukliďte si pracovní stůl, pracovní plochu na počítači, projděte si e-maily - nečeká tam ještě nějaký na vyřízení? A dokončete i poslední drobnosti, jejichž řešení vám zabere jen pár minut.

Nyní si připravte si tužku a sešit, z kterého si můžete zavést deník ( o smyslu deník hned v příštím článku,který se tu objeví v prvním lednovém týdnu roku 2018 :-) ) a na první volný list si napište následující otázky, ke kterým si vpisujte své odpovědi:

1. Co se mi tento měsíc podařilo? Za co na sebe můžu být hrdý/á? A co si chci zapamatovat?

2.Co chci příští měsíc vylepšit? Co chci změnit? Co by mi v tom pomohlo?

3. Jak to mohu zlepšit?

4. Co je pro mne důležité? Co patří mezi mé priority? A co je opravdu důležité a co může počkat? (Nejste si jisti, jak priority poskládat? Vezměte si škálu od 1 do 10 s tím, že 1 je nejhorší a 10 nejlepší - tam, kde bude nejnižší číslo, to je v tuto chvíli opravdu důležité)

5. Co bych chtěl/a dělat? Proč to vlastně chci? Jaké je mé poslání?

Na úplném konci, kdy si uděláte pořádek jak na stole, tak v počítači i e-mailech a odpovíte si upřímně na všechny otázky, zkuste sestoupit ještě hlouběji do svého nitra a poděkujte za vše, co vás tento měsíc potkalo, nezapomeňte se pochválit za to, co se vám tento měsíc povedlo a za to, co jste tento měsíc udělali. A nezapomeňte přijmout sami sebe se vším, co k vám patří.