Stanovme si vlastní cíle

28.12.2017

Víme, co chceme? Každý z nás po něčem touží, ale mnohdy nevíme, co přesně chceme. Pokud ovšem zvládneme pojmenovat správně to, po čem toužíme, bude tak pro nás i mnohem snazší toho dosáhnout. Zkusme se tedy ztišit a sestoupit co nejhlouběji do svého vlastního nitra a začněme si uvědomovat to, co je pro nás opravdu důležité.

Ve chvíli, kdy se dotkneme toho, co je pro nás důležité, tak si můžeme naše priority sepsat na papír a vymezit si i tak cíle na nadcházející období. Není na tom nic složitého. Naše touhy a cíle se stále vyvíjí, jen je musíme umět pojmenovat a přiznat si je.

Jaké cíle pro následující období máme? Jaké plány a cíle máme pro následující rok? Naše přání a stanovené cíle se plní. Jen je třeba naslouchat vnitřnímu hlasu a pracovat na sobě. Zároveň je třeba zbavit se obav a pocitů méněcennosti, studu a pochyb o sobě samých. Učme se tedy důvěřovat a pamatujme - že tvůrci a malíři našich životů není nikdo jiný, než my sami. Každým okamžikem, i právě teď, utváříme svou vlastní skutečnost. Pokud to děláme nevědomě, svůj život a skutečnost tvoříme mechanicky. Je však třeba věnovat i práci na sobě a především na uvědomění. Proč? Myslím si, že uvědoměním sebe i svého okolí dokážeme utvářet to, po čem opravdu toužíme.

Svůj vlastní život si tvoříme my sami. Život je jednoduchý a jednodušší, než si většina z nás myslí. Příliš mnoho řešíme, jak se neustále v něčem zlepšit, jak vyrůst a jak něčeho dosáhnout.

Uvolněme se, otevřeme se a dovolme si přijímat naší životní sílu, kterou v sobě všichni máme.