Šťastný a spokojený život

08.01.2018

Jak žít šťastný a spokojený život? Jak toho štěstí dosáhnout? Pomůže nám k tomu cesta osobního rozvoje?

Myslím, že radost a spokojenost jsou potřeby každého z nás. Pokud je nezažíváme, tak je to jako bychom nežili. Každý z nás usiluje o šťastný a spokojený život a mezi faktory ovlivňující spokojenost patří i naše introvertnost a extrovertnost. Důležitá je i adaptace na změny, které v našem životě nastávají.

Pokud jsme přesvědčení o tom, že naše štěstí nebude trvat věčně, bude podle toho vypadat i naše realita. Své štěstí neomezujme jen na dobu dočasnou a přestaňme si opakovat, že se za vše musí platit.

Přítomný okamžik si užívejte a soustřeďme se na to, co právě teď děláme. Důležitým faktorem je i přeměna negativního zážitku na pozitivní. A co to vlastně znamená? Na celou situaci, kde nejsme spokojeni, se podívejme z nadhledu a přetvořme to na pozitivní situaci. Pokud například ztratíme práci, řekněme si, že jistě brzy najdeme jinou a mnohem vyhovující právě pro nás. V případě rozpadnutí vztahu pak mysleme na to, že na nás někde čeká někdo, s kým si budeme více rozumět.

Život nám nakládá pouze to, co sneseme a to, co je pro nás právě teď nejlepší.

Štěstí je hlavně úhel pohledu. někomu ke štěstí stačí to, že má drahé auto, jezdí na drahé dovolené a druhému stačí mít střechu nad hlavou a kolem sebe pár dobrých přátel.

Necítíme se šťastní? Pak se sami sebe zeptejme, co pro nás vlastně štěstí znamená a v čem ho vidíme? Co nás vlastně doopravdy naplňuje? Dívejme se na svůj život jako na šanci na šťastný život.