Tarot jako odraz naší duše

18.04.2020

Občas se ještě setkávám s tím, že lidé mají z tarotu strach a koučování je pro ně jen jakýsi módní hit. 

Sama jsem dlouhou dobu řešila, jak práci s tarotem pojmout, že nechci být tou klasickou kartářkou, která jakýmsi předpovídáním budoucnosti druhým do mysli zasadí jakési semínko, které tazatele kamsi vmanipuluje. 

Klientům ráda ukazuji, že každý z nás ty odpovědi má v sobě a lehkou, nenásilnou formou vždy společně během (online) sezení rozkládáme příběh pomocí obrázků tarotu, k nimž pokládám otázky, s kterými pracujeme již během sezení.  

Tarot vnímám opravdu jako zrcadlo naší duše. Každá karta pokládá svou vlastní otázku, kterou každý tazatel má zodpovědět sám sobě, každá z karet předává určité poselství, které má tazatel rozklíčovat a zpracovat si. 

Z vlastní zkušenosti vím, jak obrázky tarotu umí spolehlivě odhalit vnitřní problém člověka a umožní porozumět vlasntímu mentálnímu rozpoložení v různých životních situacích, které jsou pro tazatele mnohdy velmi nepřehledné. Proto tak (nejen) já říkám tarotu zrcadlo naší duše. Jednotlivé obrázky dokáží spojit člověka s jeho vlastním podvědomím, s jeho nitrem, které zná všechny odpovědi. 

A ten, kdo s kartami pracuje, je pouhým zprostředkovatelem - a vlastně i proto jsem tarot propojila s koučováním, kdy klientům pomocí obrázků a k nim pokládaných otázek napomáhám spojit se s jejich vlastním nitrem. A zároveň tak klientům napomáhám danou situaci zvládnout a co nejlépe vyřešit. 

Na tarotové koučování se můžete objednat s jakýmkoliv tématem a nemusí vám ani v danou chvíli být úplně jasné, co konkrétně chcete (potřebujete) řešit. A pokud si nejste jisti, zda je tarotové koučování vhodné právě pro vás, domluvte si i úvodní, 30ti minutové sezení, kde si to ověříte a zároveň i zjistíte, zda si s daným (tarotovým) koučem sednete.  

Během (online) sezení nejčastěji pracuji se sadou Osho zen tarot, kdy jednotlivé obrázky vypráví opravdu nádherné příběhy, ukazují to, co je právě teď a jak si z toho vytvořit to krásné a je s nimi možné pracovat denně. Stačí vždy vybrat jeden obrázek jako kartu dne. 

Práce s tarotem v propojení s koučováním se opravdu není třeba bát a podle mě neexistuje špatná karta. Obrázky karet nás jen povzbudí, podpoří, poučí, ale mohou nás také varovat. 

Máte-li chuť se podívat i na ten svůj příběh seskládaný z obrázků tarotu, stačí se ozvat na e-mail asma@volny.cz. A chcete-li se na své cestě s tarotem o kousek dál posunout, je možné přihlásit se do právě vypsaného online kurzu - Cesta k sobě skrze tarotové (sebe)koučování.