Transformace

16.03.2018

Abychom získali svobodu, je třeba uchopit zodpovědnost za svůj vlastní život

Mnoho lidí stále žije v přesvědčení, že změnit své vlastní vzorce a svůj život trvá roky. Avšak pravdou je, že opak je pravdou a svůj život můžeme začít měnit ihned, právě teď.  Stačí jen učinit rozhodnutí, že chceme svůj život proměnit a nevrátit se k tomu původnímu životu. Důležité je svému rozhodnutí zůstat věrný. 

Máme strach? Nechme ho vyplavat na povrch a nechme ho rozpustit slunečními paprsky a denním světlem. Nebojme se nahlédnout do svého vlastního nitra a tím se tak ze rozhodněme udělat lepšího člověka. 

Jestliže budeme neustále něco popírat a odmítneme na sobě pracovat, budou nás na naší cestě neustále provázet strachy a obavy. Je třeba nejprve se spřátelit se sami se sebou a sebrat odvahu k vlastnímu sebepoznání. Všechny obavy a strachy tak vyplavou na povrch a postupně se pomocí paprsků a světla rozpustí. 

Přestaňme svalovat vinu na druhé a uchopme zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou.Pokud se strachy a obavy objeví, zeptejme se nejprve sami sebe, čeho se bojíme? Naše životy jsou našimi zrcadli a dostáváme přesně to, co je pro nás v daný moment důležité. Vše, co se odehrává v našem vnitřním světě se odehrává i v našem vnějším světě.  Přestaňme tedy čekat na to, až se změní druzí, ale začněme u sebe.

Druhé můžeme proměnit tím, že se sami začneme měnit. Staňme se tedy tím, kým chceme, aby se stali druzí. 

Nebojme se odpoutat. Pustme se a plně přijměme přítomnost všeho, co se objevuje v našem životě. Je třeba uvědomit si i to, že smutek a radost jsou součástí našeho života.

A stejně tak jako smrt, má i transformace svůj čas.