Transformace

11.03.2021

Ano, za poslední rok se toho všude kolem nás událo mnoho, ale je však na každém z nás, jak se k tomu všemu postaví. Pro mne samotnou je to dění kolem jasným signálem k propuštění všeho, co ve svém životě již nepotřebuji.

Zároveň ty události ve vnějším světě jsou pro mne i výzvou ke zpomalení, v některých situacích i k úplnému zastavení. Najednou jsem zpomalila a rozhodně nejedu v tak rychlém tempu, v kterém jedu v běžném režimu. 

Za ten rok, kdy se nám všem život obrátil naruby v mnoha oblastech, jsem více pozornosti obrátila z vnějšího světa dovnitř. Do mé vnitřní krajiny a k cestě k pokoře, uvědomění a k získání většího nadhledu a odstupu. 

Odmítám se nechat prostoupit strachem a stresem. Proč? Protože vím, co stres a strach (alespoň v mém případě) dokáže - odpojit mě od sebe samotné i od přítomného okamžiku a to nechci.

A protože jsem už dostala od několika lidí ve svém okolí otázku, co mají vlastně najednou dělat v tomto čase, kdy mají k dispozici tolik volna a tak jsem se rozhodla poslat vám pár tipů.

1. Usmívej se i když máš zrovna na obličeji roušku či respirátor

2. Čti si. Určitě máš doma hromádku knih, které čekají na přečtení.

3. Cvič. Stačí pár minut denně na protažení či na krátkou procházku přírodou

4. Dýchej. S výdechem pouštěj to, co již nepotřebuješ a s nádechem přijímej nové. Spolu s tím si uvědom, jaký tvůj dech je - mělký nebo hluboký? Nech svůj dech skrze hrudník a břicho projít až směrem k pánevnímu dnu. Spolu s vědomým dechem přes břicho až k pánevnímu dnu se tak snadno může probudit tvá intuice.

5. Uzemni se. Dovolte si stát nohama na zemi tím, že půjdete třeba sbírat kameny nebo si v přírodě dovolíte propojit se se stromy a s tím si představujte, jak i z vašeho lůna a nohou vychází kořeny.

6. Dovol si ten volný čas navíc trávit v přírodě - v lese svůj čas trávit můžeme.

7. Máš-li zrovna menstruaci, dovol se zaměřit na volnou menstruaci, o které se často bavíme i během kurzů cvičení pánevního dna. Právě teď je skvělá příležitost vyzkoušet třeba i menstruační kalhotky nebo kalíšek.

8. Mantruj. Ano, zpívání nebo poslouchání manter je skvělé. Můj tip na skvělou mantru Gayatri Mantra (Deva Premal) nebo OM Namo Narayanaya

9. Co se zkusit zaměřit na úklid svého nitra i toho prostoru kolem sebe?

10. Buď v kontaktu se svými blízkými. Třeba tak, že si budete pravidelně volat.

11. Dovol si tančit. Doma jsi jen ty a tvoji nejbližší a tak nech roztančit celé tvé tělo. Dovol si uvolnit svou mysl a své tělo skrze tanec.

12. Nezapomínej na své pánevní dno.

13. Pravidelně medituj, dýchej a věnuj se své psychohygieně.

14. Pokud nevíš, jak dál, nabízím sezení po skypu - ano, jde to. Ke své práci používám obrázky tarotu, které uvidíš i ty během sezení.

Všem nám přeji klidný transformační čas. 

S láskou, 

Michaela