Ukliďme si v životě

01.01.2018

"Je to možné" řekla pýcha

"Je to riskantní" řekla zkušenost

" Nemá to smysl" řekl rozum

"Alespoň to zkus" zašeptalo srdce

Nový rok s osmičkou na konci, která v sobě nese tendence napomáhající k dosažení cíle a vedoucí k úspěchu. Máme možnost začít psát na čistý list papíru. Víte, čeho chcete letos dosáhnout? Jaké máte cíle? 

Na cestě sami k sobě můžeme potkat mnoho nového a díky sestupům do vlastního nitra a osobnímu rozvoji se můžeme posunout na té naší cestě životem o velký kus dál. K tomu je ale třeba si ve svém životě uklidit. Odstranit to, co je tam navíc a pro náš další rozvoj je nepotřebné. 

S osobním rozvojem to vnímám jako se stavbou nového domu, kdy je nutné nejprve postavit základy. Nejdříve si musíme uklidit ve svém životě, v jednotlivých oblastech, v kterých je třeba uklidit. Když si ve svém životě uklidíme vše, co se uklidit dá, budeme tak mít mnohem lepší základy pro osobní růst. 

Možná máme hodně věcí, jejichž řešení odkládáme i přes to, že řešení je jednoduché a nezabralo by příliš mnoho času. Většinou jsou to úkoly, které jsou téměř hotovy, ale ne úplně. Možná by stačila chvilka k tomu, abychom je dokončili tak, že je budeme moci vypustit a přestaneme na ně myslet. Co zprávy, které jsme chtěli odeslat, ale nedostali jsme se k tomu? Nebo - doma máme na zemi, o zeď opřeny, obrazy, které mají viset na stěně. 

Každá z těchto nedokončených drobností nás obírá o kus naší pozornosti. Pokud jich máme moc, naše mysl je nucena na ně neustále myslet a to vše může vytváře, že toho máme hodně a nevíme, co dřív - jak doma, tak v práci. Proto je důležité si v životě uklidit dříve, než se pustíme do řešení jednotlivých oblastí našeho života. 

Zkusme se tento měsíc podívat na nedokončené a začněme se soustředit na to, abychom si připravili půdu a základy pro budování takového života, jaký se nám bude líbit.