Važme si svého těla

29.04.2019

Mnoho z nás má sklon své fyzické tělo ignorovat nebo jej brát jako samozřejmost. Důležité je však si své tělo začít plně uvědomovat a vědě, jak reaguje v různých situacích.

Abychom se cítili skvěle, pak se podle toho ke svému fyzickému tělu chovejme, neznamená to však, nutit se do něčeho, o čem nejsme přesvědčeni, že je pro nás a naše tělo to nejlepší. Nechme naše tělo promlouvat a my se naučme tělo vnímat tak, abychom poznali, co skutečně potřebuje a po čem touží. Pobývejme v přírodě, procházejme se, tančeme, dopřávejme si odpočinek...Zkusme každý den udělat něco, co bude našemu tělu příjemné.

Každý z nás je jiný a tak je třeba najít svůj vlastní rytmus. Naše tělo si žádá základní - odpočinek, potravu, pohyb a čerstvý pohyb a to je třeba plnit v pravidelném rytmu. Chodíme-li pravidelně spát a pravidelně vstáváme, pak i lépe spíme. Je proto tedy důležité objevit přirozené rytmy našeho těla a plně je respektovat.

Své tělo je opravdu třeba poznat a tak se svému tělu věnujme již od rána. Zkusme si náš budík nařizovat o 10 minut dříve, zůstaňme ležet ještě tu chvíli v posteli a začněme se ladit na pocity našeho těla. Zkusme se ho zeptat, jak se cítí a co vlastně potřebuje pro to, aby se mělo lépe? Spolu s tím se několikrát zhluboka nadechněme a vydechněme. Náš dech je léčivým a můžeme ho poslat do kterékoliv části našeho těla. S každým výdechem pouštějme staré vzorce a vše nepotřebné a při nádechu mysleme na to, že vdechujeme nový život, zdraví a energii.

Udělejme si tedy chvíli čas a najděme správný rytmus našeho těla. Nalaďme se na to své tělo a začněme vnímat, co nám říká.