Vylepšení vztahů

01.02.2018

Rádi by jste vylepšili vztahy s lidmi, na kterých vám záleží? S někým to vylepšení jde opravdu samo, bez jakékoliv námahy. U někoho se ale tak snadno nedaří - proč? Protože se výrazně ukáží naše rozdílné povahy, odlišné názory a nutnost, že dosáhnout vzájemného porozumění začne být velmi vyčerpávající aktivitou.

Myslím, že poměrně často slýcháme, jak jsme jedineční a nenahraditelní, ale co vůbec neslýcháme a nedochází nám, že kdy jsme jedineční my sami, pak stejně jedinečný je i ten druhý člověk, s svým vlastním názorem. 

Není třeba mít nutně stejné názory a potřeby na to, abychom společně mohli vycházet. Myslím, že stačí, abychom věděli, co je pro druhé přirozené a nebudete se vzájemně nutit být jiným člověkem, než kterými jste. 

Zkuste si vybrat jednoho člověka, s kterým by jste rádi vylepšili váš vztah. Může to být kdokoli - partner, dítě, otec, matka...a modrou barvou si vyznačte ty vlastnosti, které jsou přirozené pro vás a červenou barvou ty, které jsou přirozené pro člověka, s kterým chcete vztah vylepšit. 

Být rychlý - Být pomalý

Spontánní - Organizovaný

Upovídanost - Mlčenlivost

Nechat se vést srdcem - Nechat se vést rozumem

Rozhodný - Váhavý

Racionální jednání - Emocionální rozhodování