Proměna

13.04.2020

Tak dlouho jsme vše odkládali až na někdy, zpomalit jsme chtěli o víkendu nebo během letní dovolené..tak dlouho jsme odkládali náš odpočinek, až musel zasáhnout život sám a zbrzdit nás karanténou. 

Sama toto období vnímám hodně silně jako období, kdy máme příležitost odstranit vše, co ve svém životě již nepotřebujeme, dovolit si přijmout nové a zatím nepoznané, přestat lpět na tom, co nám nefunguje a dovolit si zkusit věci jiným způsobem. 

Hodně silně vnímám, že nás současná situace vede ke zpomalení, až k úplnému zastavení a dovolit si trávit více času uvnitř, než-li kolem sebe. A možná najednou zjistíme, že jsme doposud žili život někoho jiného nebo život, s kterým už úplně nesouzníme. Možná objevíme i to, že stále dokola jdeme v zajetých kolejích a třeba i zjistíme, jaké staré a nefunkční vzorce můžeme z našeho života propustit. Možná máme přání, kterých chceme dosáhnout, ale nic pro to naše přání neděláme, že vlastně nežijeme a možná právě teď je ta ideální chvíle začít svůj život a své postoje měnit. 

Hodně silně cítím, že k nám samotným, do našich životů přichází cosi nového a že nic už nebude jako dřív, nic z toho se nevrátí. Právě probíhající situaci vnímám i jako velkou příležitost pro inventuru života a zvědomit si to, co je pro nás důležité.

Koronavirus naboural náš harmonogram, náš rozvrh a vše, na co jsme byli zvyklí. Vpadnul do našeho života, aby nám ukázal, že všichni jsme na jedné lodi, všichni jsme si rovni a že během krátké chvíle může být všechno v našem životě a kolem nás úplně jinak, než jsme chtěli.

Vnímám hodně silně i to, že je čas vrátit se k sobě samým a k tomu, kdo jsme a kam míříme. Stačí přestat řešit co bylo nebo co bude a místo toho začít žít právě teď - v přítomném okamžiku.

Přijměme tu příležitost, kterou nám právě teď život nabízí a začněme žít to, o čem jsme přesvědčeni, žít svou pravdu a ze srdce. Vždyť tvůrcem našeho života je každý z nás a naše činy jen odráží to, jak věříme sami v sebe. Nechme život a situace v našem životě plynout.

Pojďme využít této situace a skutečně odložme to, co v našem životě nefunguje, vzájemně se propojme a podporujme se. Teď máme příležitost srovnat si i naše hodnoty, co je pro nás důležité a co ne.

V tomto období mnohem více než kdykoliv jindy na povrch vyplouvají otázky na témata života a smrti. Ano, téma smrti jsme kamsi potlačili a dlouhou dobu jsme dělali jakoby nic a místo toho, abychom jí přijali a naše nejbližší, kteří jsou od smrti jen kousek, jsme odložili kamsi pryč. 

V tomto období mi mnohem více vyskakují otázky typu - žiji skutečně tam, kde chci skutečně žít? Je opravdu třeba obklopovat se těmi lidmi, které kolem sebe mám? Co jsem si vždy přála udělat, ale neměla jsem na to odvahu? Co vlastně ve svém životě chci a kam směřuji? A mnohé další otázky..

Zkuste si ty otázky položit i vy a dejte si na odpovědi čas. 

Dovolte si sestoupit do svého nitra, spojit se se svým srdcem i se svou duší a zkuste to vše vnímat z pozice pozorovatele. Není přeci třeba nechat se prostoupit strachem a panikou, které se v nás druzí snaží vyvolat.

A pokud se přeci jen nějaké obavy a strachy objeví, přijměte je s láskou a pokorou a pak je propusťte.

Každý z nás může změnit jen sám sebe - začněme tedy tvořit nový svět tím, že začneme měnit sami sebe a svůj život. Stačí se jen oddat té pravdě a zaposlouchat se do volání svého vnitřního hlasu, který nikdy nelže.

Všem nám držím palce a těším se na vše nové v našich životech.

Cítím se víc a víc naplněna radostí a nadějí. Těším se na to, co nám tato změna přinese do našich životů