Příjemné vedlejší účinky

01.06.2020

Cvičení pánevního dna metodou 3x3 bylo sestaveno pro ženy, které chtějí zažívat pohodovou menstruaci či menopauzu, pro ženy, které se chystají na těhotenství či se chtějí dostat zpět do kondice po porodu nebo pro ženy, které trápí inkontinence. Aktivace (i relaxace) pánevního dna přináší i mnoho vedlejší účinků, které vás možná překvapí. Metoda 3x3 respektuje, že každá z nás je živou bytostí a pánevní dno je květinovou mísou, kde nejsou jen mechanické svaly, které stačí opravit jako součástky u auta v autoservisu. Metoda 3x3 ke každé z nás přistupuje velmi komplexně a díky tomu může přinést i mnoho příjemných benefitů. Cvičení pánevního dna metodou 3x3 sice není lékem na všechno, ale je to něco mocného a silného, co máme k dispozici. Při vědomé práci sami na sobě tak dokážeme obsáhnout všechny roviny našeho bytí - fyzickou, emoční i energetickou. Nalaďte se na svůj střed, na své pánevní dno a zapojte ho tak i do svého běžného života a spolu s tím se tak můžete těšit na mnoho skvělých účinků. 

1. Více energie

I několik minut vědomého času pro sebe, na svůj dech a zapojení pánevního dna v denním životě, nám napomáhá zvýšit energii a její udržení v našem životě. Skvělá souhra dechu a fyzické aktivity probouzí naše energetická centra v našem těle - naše čakry. Máme 7 hlavních čaker, které jsou napojeny na náš endokrinní systém a za naše energetické místo jsou považovány nadledvinky, s nimiž souvisí i kořenová čakra Muladhára. Kořenová čakra souvisí s naším uzemněním a při práci s pánevním dnem aktivujeme a stimulujeme i toto místo. Staňme se pozitivními  a spolu s tím se otevřeme novým příležitostem, s čímž se naše první kořenová čakra posílí a spolu s tím objevíme i naší vnitřní sílu. 

2. Pozitivní postoj

S lepším zvládáním stresu jde i veselejší pohled na svět. Zařazením pravidelného cvičení a pozornosti na náš střed se stanete emočně silnější a vyrovnanější. Místo hledání pocitu bezpečí kdesi ve vnějším prostředí, naučíte si ten pocit bezpečí a síly ve svém vlastním nitru. Pánevní dno je třeba aktivovat, ale i relaxovat. Relaxace je jakýmsi benefitem, který přichází po každé odvedené práci a to díky fyzické aktivity. Díky relaxaci uvolníte své tělo a svou pozornost přenesete do svých pocitů, myšlenek i emocí do svého nitra. A přesně v tu chvíli se ukončují všechny účinky cvičení a umožníte tak průchod nastartovaným ozdravným procesům, které jste během cvičení a práci s pánevním dnem aktivovali.

3. Práce s postavou

Sedavý způsob života je pro většinu z nás běžnou součástí života. Z dlouhého sezení často bolí záda, břicho se nám povoluje a naše pánev se neprokrvuje. Cvičení pánevního dna metodou 3x3 a jeho zapojení do běžného života umí posílit a tvarovat naší postavu. U cvičení metodou 3x3 jsem si zamilovala, že to může praktikovat kdokoliv a kdekoliv před předchozích zkušeností. Dopřejte si čas, alespoň 2 měsíce a věřte, že brzy se můžete těšit na pozitivní účinky cvičení (např. začnete zažívat pohodovou menstruaci či menopauzu nebo pocítíte, že z vašeho života mizí inkontinence nebo z vašeho života začne mizet bolest zad, bolest hlavy a budete mít více energie). A spolu s tím vším prohloubíte vztah se svým tělem, které více začnete poznávat a objevíte možnosti, které má tělo každého z nás.

4. Lepší zvládání stresu

Cvičení metodou 3x3 vás naučí lépe dýchat a pomůže vám prohloubit břišní dech, který většina z nás opomíjí. Během kurzu cvičení pánevního den si osvojíte mnoho (nejen) dechových technik, které jistě využijete i v běžném životě. Ve stresových situacích máme mnohdy zadržovat dech a to všechno potlačené a nahromaděné napětí v sobě dusíme. Dech je základem úspěchu a během celodenního, víkendového či docházkového kurzu je kladen velký důraz. Zkuste si udělat čas na sebe a dech si tak zvědomit. Kam svůj dech posíláte? Je váš dech mělký nebo hluboký? Pro mě samotnou je dech jakousi kotvou k prožívání právě probíhajícího okamžiku a k prožití samotného bytí. Mnoho z nás zapomnělo, jak dýchat a mnohdy tak dýcháme jen povrchově a to mi přijde jako velká škoda. Však dech je jedním z nejmocnějších léčiv, je naším nejlepším průvodcem na cestě životem. 

Pozitivních účinků cvičení pánevního dna metodou 3x3 je mnohem více. Stačí se přihlásit na některý z vypsaných kurzů a přesvědčit se.