Jak si stojíš v životě?

24.01.2020

Často dostávám otázky typu - jak naše pánevní dno souvisí s naší stabilitou? A jak je možné, že souvisí s našimi chodidly i naším krkem? A jak je to vlastně s tím uzemněním? 

Pánevní dno je nedílnou součástí hlubokého stabilizačního systému a hraje důležitou roli při správném držení těla, je základem naší stability a je naším citlivým emočním barometrem. 

Naše pánevní dno je naší základnou a když nebude v pořádku ten náš základ, pak i celá naše stavba bude nestabilní. 

V našem těle je úplně vše propojeno - vše souvisí se vším. Proto se i během kurzů pánevního dna a intuitivního tance pracujeme i s našimi chodidly. A objevujeme, co pro naše chodidla můžeme udělat, protože tím děláme něco i pro to naše pánevní dno. Ten správný postoj - postoj na chodidlech - má vliv na správnou funkci našeho pánevního dna. 

Pánevní dno je skvěle propojeno i s našimi ústy, krční oblastí a čelistmi. Každá žena, která rodila, pak ví, že když otevřeme pusu, pak porod probíhá lépe. Na kurzy pánevního dna chodí i ženy, které řeší i to, že mají v křeči své čelisti a nejčastěji v noci skřípají zuby. A spolu s tím i souvisí to, že pokud máme stažené čelisti, pak se v našem těle hromadí napětí, jsme celkově v křeči a spolu s tím máme stažené i pánevní dno. 

My ženy často potřebujeme v našich vztazích (nejen partnerských) komunikovat, které cítíme v našem břiše a v našem lůně, kam se nám vše ukládá. Ne nadarmo se říká, že naše břicho je život a proto pokud nebudeme mluvit a vše budeme kamsi potlačovat, pak to v našem těle začne bublat - nejčastěji v našem lůnu, ale i v krku a tělo se začne bořit pod návalem nemocí.

Naše pánevní dno je základem i pro naší energetickou rovinou a úzce souvisí s první a druhou čakrou. Ty ženy, které nemají v pořádku oblast první a druhé čakry (našeho pánevního dna), pak nejsou uzemněné, nejsou spojené plně s realitou a často pak nezvládají fungovat v materiálním světě. Častokrát nejsou plně v přítomném okamžiku a často to může jít ruku v ruce s rozhozenou psychikou a s nepříjemnými duševními stavy.  

A proto je opravdu důležité začít od svých kořenů (od svého pánevního dna) a uzemněním, což opravdu souvisí s naší stabilitou. Uzemníme se a postupně s tím začneme mnohem lépe chápat reakce svého těla, začneme se napojovat na vyšší svět a i když začneme pracovat energeticky, tak je mnohem větší pravděpodobnost, že zvládneme stát nohama na zemi.

Pro mě samotnou je pánevní dno i o propojení se svými ženskými kořeny a ženskou rodovou linií. A díky tomu mohu mnohem snáze nahlédnout do všech svých stínů a užívám si i to propojení se se Zemí.

Práce s pánevním dnem stále mění můj život a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla stát se lektorkou školy pánevního dna a že mohu metodu 3x3 předávat. V metodě 3x3 se pracuje právě nejen s pánví, ale i s krkem, chodidly, ale i se svaly, emocemi i naší energií. Díky práci s pánevním dnem jsem se přesvědčila, že naše tělo je jedním celkem a že vše souvisí se vším. 

Práce s pánevním dnem proměnila a dále proměňuje můj život. Proto jsem se rozhodla předávat toto umění dál a stala se lektorkou práce s pánevním dnem Metodou 3×3, v níž se pracuje nejen s pánví, ale i s krkem a chodidly. A nejen se svaly, ale i s emocemi a energií. A to se mi moc líbí. Je to komplexní, stejně jako my, stejně jako život.

Zajímá i tebe, jak se pánevním dnem pracovat?

Pak doraž na některý z mých kurzů zaměřených na pánevní dno a intuitivní tanec. Akce pravidelně pořádám v Příbram, Praze, Říčanech u Prahy, v Ústí n. Labem (Sebuzín), Františkových Lázních a dalších. Tu akci, na kterou chceš vyrazit, si můžeš vybrat zde, kde se můžeš i rovnou přihlásit.