S čím jsem se rozhodla skoncovat?

18.01.2020

Před nedávnem jsem dostala otázku, zda si dávám předsevzetí a zda je něco, čeho chci dosáhnout. Nedávám si klasická předsevzetí a s pouštěním toho, co ve svém životě nechci a s přijímáním toho, co chci, mohu začít kdykoliv v průběhu roku a není k tomu třeba konec jednoho a začátek dalšího roku. 

Když jsem měla pravidelnou chvíli sama pro sebe, napsala jsem si, co vlastně ve svém životě nepotřebuji a s čím jsem se skutečně rozhodla skoncovat.

1. Snažit se každého uspokojit a zavděčit se

Nikdy se nezavděčím všem a pochopila jsem, že ne všichni musí souhlasit s tím, pro co se v daném životě rozhodnu. Však každý z nás je jedinečný a nenahraditelný. Ve svém životě nepotřebuji ani ty, kteří se mě snaží natlačit kamsi do kouta, kde je to podle společnosti správně. Co je ale pro mě správně? To, co si myslí druzí nebo to, co cítím já sama?

2. Bát se změny

Chci-li ve svém životě změnu, musím se zvednout a vyrazit kupředu. Změna do mého života sama nepřijde. Pokud něco chci, pak přestávám čekat na pátek, na dovolenou,...jednoduše až na někdy a začínám tvořit teď.

3. Žít v minulosti

Život probíhá právě teď - co bylo již nezměním a co bude si vytvářím právě teď.

4. Lpění

Ano, rozhodla jsem se ze svého života propustit i lpění. Ve svém životě chci nechat přicházející situace více plynout, bez jakéhokoliv lpění. Spolu s tím vidím, že ve chvílích, kdy se pro něco rozhodnu, netlačím a vyrazím bez lpění, tak jde vše tak nějak samo a mnohem snáz.