Proměny

18.12.2019

S blížícím se koncem roku opravdu intenzivně cítím, jak moc chci konec toho letošního roku strávit v tichu a dát sama sobě příležitost k intenzivnějšímu sestupu do hlubin nitra.

Cítím mnohem víc, jak je potřeba uzavřít ten letošní rok, propustit vše, co již nepotřebuji a nachystat se tak na nové přicházející se období. A ano, opravdu být v sobě a podívat se na to, co je skutečně třeba pustit, odpustit a je pro mne čím dál důležitější být co nejvíce spojena s přírodou, která umí skvěle pomáhat v těch procesech, které do našeho života patří. Dopřávám si už teď mnohem více odpočinku a chvil k nabrání nových sil a společně s tím se ladit na ten rok nový. Dnes mi již nepřijde zvláštní věnovat se i sama sobě i té duševní hygieně, ponořit se do svého nitra a ty věci kolem - z vnějšího světa - k sobě pouštět minimálně.

Jednoduše jen tak být a k tomu vypnout to pomyslné tlačítko mé mysli.

Hodně se mluví o tom, že i ten přicházející rok 2020 bude hodně transformační a plný zázraků pro ty, kteří se věnují vědomé práci na sobě. Sama se na ten rok nový těším a cítím, že abych ten rok 2020 měla opravdu skvělý, potřebuji k tomu uzavřít vše, co jde a co si s sebou do toho nového období nechci přenášet.

Neboj se podpořit samu sebe

Dovol sama sobě pravidelně odpočívat a dopřávej krátké chvíle sama sobě. A pokud přeci jen chceš namítnout, že to nejde, pak si to dovolte - stačí vždy krátká chvíle ráno i večer. Důležitý je nejen úklid naší domácnosti, ale ten úklid v nás samých.

Najdi si ten čas na pobytí v přírodě a čas na spojení se svým vlastním nitrem (se svou duší). Nauč se vnímat, co ti tvá duše chce sdělit a nesnaž se před ní utíkat. Z vlastní zkušenosti vím, jak skvělé je například vypsání se ze všeho do deníku nebo vykreslením se. Najdi si i ty svůj vlastní způsob, který ti pomůže spojit se se svou vlastní duší a ten způsob, který bude tím správným přesně pro tebe.

Přeji i tobě odvahu - spojit se sama se sebou a opravdu sebrat tu odvahu k propuštění všeho, co již s sebou nepotřebuješ.

A v roce novém se budu moc těšit na některé z živých setkání. Ty možnosti, kde se můžeme setkat najdeš zde