Z minuty na minutu

20.05.2021

Za ten poslední rok se kolem toho nás dělo a stále děje opravdu hodně. Změny z minuty na minutu. Dříve jsem tohle neznala. Nerada jsem škrtala ve svém diáři a rušila již domluvené a naplánované. A ač se to zdá téměř neuvěřitelné, pak to není tak dlouho - možná 3 roky zpět - jsem si dala (pro mě velký) úkol - začít se učit jet v pomalejším tempu a více plynout. Myslela jsem, kdoví jak mi to jde a ejhle - přišel ten loňský rok a situace mi ukázala, že to jde ještě pomaleji.

Vnímám, jak se v našich životech za tu dobu hodně změnilo, pro mne samotnou to bylo a stále je hodně o obratu z vnějšího světa do mé vnitřní krajiny, ukotvení si každodenních rituálů, uvědomění si toho, za co mohu být vděčná a získání většího nadhledu. 

Za sebe se odmítám nechat prostoupit stresem a strachem. Protože vím, co stres a strach (alespoň v mém případě) dokáže - odpojit mě od sebe samotné i od přítomného okamžiku a to nechci.

Do svého života jsem si zanesla několik málo každodenních rituálů, které mi pomáhají se tím děním ve vnějším světě nenechat prostoupit. Těch pár tipů právě teď posílám i vám.

1. Každé ráno vstávám s úsměvem a děkuji za to, co mám

2. Nesleduji zprávu a nečtu novinové články. V mém případě televizi nemám posledních několik let (a překvapivě žiju) a proč tedy alespoň nečtu ty zprávy na internetu? Podstatné informace se ke mě dostanou vždy ve správný čas.

3. Připomínám si, jak je skvělé, že jsem zdravá.

4. Mám-li zrovna volný den, pak den začnu cvičením, meditací, dlouhou snídaní a psaním deníku.

5. Mám-li na daný den domluvenou práci, jedu do kanceláře a za dalšími povinnostmi, tak den začínám naladěním se na svůj vlastní střed (krátkou meditací), snídaní a v průběhu dne, když je volná chvilka, píši do deníku.

6. Dopřávám si tak pravidelnou chvíli o samotě, v tichu se vším, co se ozývá z mého vlastního nitra (někdy stačí jen několik málo minut, někdy je ta chvíle potřeba delší)

7. Přestala jsem bojovat - sama se sebou i s druhými

8. Trávím více času v přírodě

9. Naučila jsem se říkat NE, tam kde to NE skutečně chci použít, ale i všem negacím

10. Dopřávám si i pravidelnou (sebe)péči ve formě masáže, dobrého čaje či setkáním s rodinou a přáteli

11. Užívám si toho, že mohu jen tak být

A pokud jsi v situaci, kdy nevíš, jak dál, nabízím ti podporu na tvé cestě k sobě, ke svému středu, k ženské síle, k vědomé cestě životem a spokojenosti. Individuální sezení probíhá online po skypu a k tomu ti stačí jen počítač, připojení k internetu, skype a web kamera. Objednat se můžeš třeba zde 

S láskou, 

Michaela