Z temna do světla

23.12.2021

Letošní rok mnohé rozebral a přeskládal, co se jen přeskládat dalo. Rozehnal silou velikou vše, co jsme znali a všechny naše jistoty - některé drsně, jiné jemněji, podle toho, na co jsme byli připravení. Všemu nefunkčnímu jsme měli možnost podívat se tváří v tvář a to, co se tu dělo, nás mnohdy odvedlo od toho, s čím jsme již nebyli v harmonii.

Mnohdy jsme dostali příležitost k tomu, abychom zjistili, co chceme a co naopak ne. Spolu s tím jsme dostali i mnoho příležitostí sundat nánosy všech masek a stát se sami sebou. 

I v tom letošním roce jsme si ověřili, které z oblastí v našich životech stojí na pevných základech. 

Do konce roku 2021 nám ještě několik málo dní zbývá a stále tak máme ještě čas podívat se na to, co ve svém životě chceme a co ne. Co v našich životech funguje a co ne. Co nám již neslouží a čeho se můžeme pustit? V jakých oblastech svého života zůstáváme jen ze zvyku? 

Vnímám, že je potřeba naučit se pouštět toho, co nám již neslouží a toto období k tomu vnímám jako ideální. 

Sama za sebe se nyní jdu podívat na to...

...co mi bere energii?

...co je v mém životě navíc a již mi neslouží?

...čeho se držím pevně a co potřebuji pustit?   

Pojď to zkusit i ty - podívat se na svůj život s odstupem a propustit, co již není třeba. Kdy jindy, když ne teď?

Však jakmile si každý z nás dovolí pustit se a plynout, pak najednou zjistíme, že se dá žít tady a teď s mnohem větší lehkostí.

Zimní slunovrat

Zimní slunovrat, který nastal 21.12. 2021 v 16:59, byl obdobím největšího temna a zároveň spolu s ním nastala doba očekávání příchodu světla. 

Toto období vnímám jako ideální pro hluboké sestupy do vlastního nitra a vytahování všech našich stínů na světlo. Máme tak příležitost podívat se na to, co je stále nedořešeno a co je třeba odložit. 

A tak...

...dovolme si v tomto období co nejvíce odpočinku - stačí si to jen dovolit. Zastavit se, být v tichu, jen se sebou. Vnímejme hlas své duše, co se nám snaží říci? Neutíkejme před ničím, protože pokud zavřeme oči před tím, co cítíme a co se v našem životě děje, pak nás to dožene z jiného směru. Je-li to potřeba, dovolme si kreslit nebo psát si deník, který umí zachytit vše, co se odehrává v nás samotných. Najdi si i ty přesně to, co ti vyhovuje.

Pojďme si dopřávat i zastavení v přírodě, s kterou se můžeme propojovat a kde se můžeme snadno spojit i se sebou samými. 

Závěr roku se chystám strávit obklopena přírodou a v tichu. A vy, ať budete kdekoliv, pak vám přeji odvahu podívat se na to, co je třeba, spojit se se svým středem a neutíkat před tím, co je potřeba. 

A v roce příštím se budu těšit ať již u tarotového koučování či v meditačním klubu nebo na některé z dalších vypsaných akcí.

S láskou, 

MichaELA